пн. юни 22nd, 2026

Президентът на Египет Абдел Фатах ас Сиси прие вчера в Кайро министъра на външните работи на Саудитска Арабия принц Фейсал бин Фархан бин Абдула и външните министри от Четиристранната група, предаде саудитската новинарска агенция (СПА).
На срещата присъстваха външният министър на Пакистан Исхак Дар, на Египет Бадр Абделати и на Турция Хакан Фидан.
Ас Сиси приветства провеждането на четвъртата среща на външните министри от Четиристранната група в Кайро. Той заяви, че последните събития в региона са подчертали ключовата роля на четирите държави като основни стълбове на регионалната стабилност и сигурност. Президентът похвали активната координация между четирите страни през изминалия период и подчерта значението на продължаващите усилия в подкрепа на изпълнението на меморандума за разбирателство между САЩ и Иран, както и за гарантиране на успешното протичане на преговорния процес между двете страни.
Принц Фейсал бин Фархан и останалите външни министри изразиха благодарността си към президента ас Сиси за гостоприемството и за съдействието при организирането на четвъртата среща. Те потвърдиха ангажимента на групата към конструктивно участие в усилията за насърчаване на мира и стабилността на регионално и международно равнище и дадоха висока оценка на ползотворните дискусии, проведени по време на срещата в Кайро.
(Тази информация се разпространява по споразумение между БТА и СПА)

By alfa.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *